Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Kur durimi shpërblehet: Jo çdo herë madhësia dhe forca përcakton fituesin mes qenve

Sportisti skocez, Andrew Cotter (më parë) komentoi në heshtje një betejë midis dy qenve të tij, Olive dhe Mabel rreth një lodre të çmuar

Olive e kishte mbajtur lodrën në fillim të lojës.

Qeni i zi qartë kishte epërsinë për shkak të moshës dhe madhësisë më të madhe, megjithatë, ai kishte vetëbesim të tepruar.

Gabimi i tij ishte në nënvlerësimin e Mabelit më të ri dhe më të shpejtë, që priti me durim për ta bërë një lëvizje.

Asnjë mëshirë nga qeni i ri që merr këtë fitore.

Një “testament” i famshëm i ndërtuar mbi durimin dhe besimin e pastër.

Postime të ngjashme

Një grua lë punën e saj për ta kthyer një furgon të vjetër në “shtëpinë e saj të ëndrrave”

Dafina Vidishiqi

Kongresmeni amerikan harron që ka kamerën e ndezur – tregon se nuk kishte pantallona gjatë një takimi virtual

Dafina Vidishiqi

Të jetuarit sipas mënyrës Zen – 5 gjëra që duhet të dini

Lea Muslija

16 shtetet që kanë nisur të përdorin pasaportën COVID për të udhëtuar në BE

Lea Muslija

Video që lexon buzët e Kate dhe zbulon si i thërret ajo vjehrrit të saj, princit Charles

Lea Muslija

Miliarder, udhëtar apo model? Çfarë bëri krijuesi i Telegram që e futi në telashe me agjencinë e intelegjencës ruse?

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...