Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Kur mund të vijë iPhone Flip?

iPhone Flip është përsëri temë diskutimi, por kur mund të dalë në treg?

Telefonat inteligjentë të palosshëm janë rikthyer në modë që nga Galaxy Flip Z më së voni. Por ende nuk ka një iPhone të palosshëm nga Apple. Gjithmonë ka raporte dhe video konceptuale.

Përsëri u tha se Apple do të donte të prezantonte një iPhone të palosshëm “deri në vitin 2025”, transmeton Telegrafi.

Videot e konceptit tregojnë një përzierje të një iPhone dhe një Galaxy Flip Z, kështu që do të dukej sikur do të ndërtonit një iPhone Flip nga modelet ekzistuese.

“iPhone Flip” mund të ketë një aparat fotografik të vogël, në qendër të vrimës. Kamera e trefishtë do të përmbajë skanerin LiDAR dhe do të kishte një ekran të dytë më të vogël nga jashtë.

Një raport nga “Tom’s Guide” nga dhjetori tregon se Apple do të prezantojë iPhone 13 në vitin 2021, por jo një iPhone Flip. Sipas raportit, do të ishte viti 2022 më i miri që mund të prezantohet.

Por “DigiTimes” e di se iPhone Flip nuk është thjesht një telefon me ekran të dyfishtë, siç do të ishte rasti me Surface Duo, por një telefon “i vërtetë” me një ekran fleksibël OLED.

Postime të ngjashme

Pandemia rriti fitimet e kompanisë Dell

S.B.

Një nëndetëse 15 milionë dollarëshe për të vizituar “skutat” më të errëta të oqeaneve

S.B.

Facebook nënshkruan marrëveshje me tri firma të tjera mediale në Australi

S.B.

Facebook-u premton 1 miliard dollarë investime për gazetarinë

S.B.

Është sikur të jesh atje: Sony po punon në një pajisje të re

S.B.

Të burgosurit në Arizona duhet të qëndrojnë në burg më gjatë për shkak të defekteve në softuer

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...