Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Kur nga çezma del zjarr në vend të ujit

Banorët e një qyteti në verilindje të Kinës, janë tmerruar se çezmat e tyre mund të marrin flakë nëse dikush ua afron zjarrin.

Pamjet e një videoje shfaqin materien e lëngshme që merr flakë, e kjo i ka habitur banorët e qytetit Panjin në provincën Liaoning, transmeton Telegrafi.

Në anën tjetër, autoritetet e qytetit kanë bërë të ditur se ky incident ka ndodhur si rezultat i rrjedhjes së gazit natyror nënujor me të cilin janë furnizuar banorët.

Gjithçka u zbulua kur Wen që jeton në një fshat afër këtij qyteti, publikoi në internet një video me të cilën pretendon se të njëjtin problem po e kanë familjarët e saj tash e katër vite.

Në video shihet një person duke e mbajtur të ndezur shkrepësen derisa uji po derdhej nga çezma, e cila në mënyrë të befasishme merr flakë kur ka kontakt me shkrepësen.

Postime të ngjashme

Britanikut i erdhi një kartolinë nga një ‘fëmijë i panjohur’, gruaja ia shkatërroi laptopin dhe televizorin – u bë vonë kur e kuptoi se për çfarë bëhej fjalë

Dafina Vidishiqi

Test psikologjik/ Ajo që shihni në fillim ju tregon se çfarë përshtypje lini tek njerëzit e tjerë

Dafina Vidishiqi

Misteri që zgjati për 25 vjet: Dy vajza shkuan në një ‘hotel të përhumbur’ dhe që atëherë nuk i ka parë askush

Dafina Vidishiqi

Është më e madhe se një fushë futbolli dhe vazhdon të rritet – një gropë në Meksikë ka “gëlltitur” një shtëpi, por edhe dy qen

Dafina Vidishiqi

Studimi: Ky është medikamenti që redukton rrezikun e vdekjes ose shtrimit në spital nga COVID-19

Dafina Vidishiqi

E kishte kërkuar gjithë jetën, babait i bie të fikët në mes të emisionit kur takon vajzën pas 38 vitesh

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...