Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kur pritet të mbahet seanca për zgjedhjen e presidentit?

Kryesia e Kuvendit ka bërë ndarjen e komisioneve parlamentare, pritet që të premten të mbahet seanca për presidenten.

Kryesia e Kuvendit të Kosovës të martën ka mbajtur mbledhjen e dytë të saj.

Në rend dite është ndarja e komisioneve nëpër grupet parlamentare në Kuvendin e Kosovës.

Lëvizja Vetëvendosje do i marrë shtatë komisione legjislaturën e tetë.

Grupi parlamentar i kësaj partie do të kryesojë në këto komisione nga gjithsej 14 sa janë në tërësi.

Shefja e deputetëve të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila ka treguar cilat komisione do i udhëheq grupi parlamentar i saj.

Lila ka treguar tutje që PDK do të kryesojë në këtë legjislaturë dy komisione.

Ndërkohë Lidhja Demokratike e Kosovës do të kryesojë Komisionin për Integrim dhe Mbikëqyrje të Financave.

Në këtë paraqitje para mediave, Lila ka treguar që seanca e radhës e Kuvendit të Kosovës do të mbahet të premten.

E duket që të premten pritet të votohet të hidhet në votim edhe pika për zgjedhjen e presidentes, në këtë rast pretendentes për këtë post, Vjosa Osmanit.

Postime të ngjashme

Shefqet Krasniqi infektohet me COVID-19

Dafina Vidishiqi

‘Fyerje, provokime dhe tone të larta gjatë takimit Kurti-Vuçiq në Bruksel’

Dafina Vidishiqi

Limaj për takimin e Kurtit me Vuçiq: I shkeli premtimet

Dafina Vidishiqi

Mustafa: Çështjen e Kosovës nuk e zgjidhin as katër apo 400 propozime të Kurtit, pa SHBA-të është askushi në dialog

Dafina Vidishiqi

Vuçiq kërkon hapjen e arkivave të UÇK-së

Dafina Vidishiqi

Ferdonije Qerkezi mirëpret dialogun për të pagjeturit: Pa bisedime asgjë nuk mund të bëhet

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...