Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Kur takohen dy kampionë

Kampioni shqiptarë Ismail Johnny Keta është takuar sot në Hamburg të Gjermanisë me mikun e tij njëherit tjetër kampion shqiptarë, Luan Krasniqi dhe të dy bashkë kanë ndarë një foto në rrjetet sociale.

Miqtë e mi, ju pershndes nga Hamburg – Gjermani🙏. Me shqiptarin Luan Krasniqi që jo vetëm uné, por cdo shqiptar i suksesshëm në ringun boksit i éshté mirenjohés, pasi falë tij kuptuan té gjithë që edhe ëndrra e veshtire e sportit të boksit , béhet realitet nëse punon fort! Dhe pse kohë Pandemie e takova Launin, dhe me nder i pranova ftesën për ti shkuar ne shtëpi, ku preka edhe mé afër mikpritjen, thjeshtësinë, deshirén e tij për ta shikuar mire Atdheun dhe mbi të gjitha që ashtu siç Luani dhe bashkëshortja, edhe fëmijët e tij flisnin shqip ne shtëpi. Ndërsa Luani mé sé shumti pér femijérine dhe gezimin qé Dardania po ecën në rrugën e duhur.

Postime të ngjashme

Chelsea po mendon ta shpërblejë Armando Brojan

Z H

Milan arrinë marrëveshje me Maignan, pritet vetëm vendimi i Donnarummas

Z H

“Nuk donim një tjetër finale angleze”, Unai Emery: Shkëlqejmë edhe ndaj United

Z H

Udinese sqaron udhëtimin e De Paul në Milano

Z H

Ramos thyen heshtjen: “Të poshtëruar po, të fundosur jo”

Z H

“Fair Play Financiar” largon Mbapen dhe hap rrugën për Mesin?!

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...