Kuriozitete

Kurora plastike e reperit Biggie shitet për 595 000 dollarë

Zhurnal Ads

Nju Jork, 17 shtator – Një kurorë plastike e blerë për gjashtë dollarë dhe e përdorur gjatë një fotoseksioni nga reperi njujorkez Notorious B.I.G. u shit në shtëpinë e ankandit “Sotheby’s” për 594 750 dollarë.

Objekti kishte mbetur në zotërim të Barron Claiborne, fotografit të këtij xhirimi historik për revistën “Rap Pages”, i cili u zhvillua në Manhattan më 6 Mars 1997, tri ditë para vdekjes së Biggie-t, i vrarë në Los Anxhelos.

Kurora, e cila u shit me tre printime të fotos legjendare të Biggie-t, e përdorur për kopertinën e “Rap Pages”, arriti pothuajse dyfishin e vlerësimit të lartë të “Sotheby’s” i siguruar me 300 000 dollarë të martën.

Një tjetër zotërim i rëndësishëm, një koleksion prej 22 letrash dashurie të shkruara nga reperi Tupac Shakur, ish-shoku i Biggie-t dhe më pas rivali i tij, kur ishte adoleshent në Baltimore, u shit për 75 600 dollarë.

Një pjesë e fitimeve nga këto ankande do të dhurohen për shoqata, përfshirë “Building Beats”, që promovon emancipimin përmes muzikës/AFP.

Postime të ngjashme

Adoleshenti ndan pamjet e tmerrshme të një fytyre fantazmë që shikon nga dritarja e ‘shtëpisë së përhumbur’

admin

E vërteta e fotografisë së plakut hebre me plis në kokë në Beograd

admin

Rezidenca prej xhami e përshkruar si ‘shtëpia e re në një nga zonat më të shtrenjta të Londrës’ del në shitje për 50 milionë funte

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...