Maqedoni TOP LAJM

Kursimtarët “Eurostandard” në protestë

Zhurnal Ads

Shkup, 1 tetor, zhurnal.mk – Kursimtarët e bankës “Eurostandard” kanë protestuar para Kuvendit. kërkojnë miratim të një ligji për të zgjidhur problemin e tyre. Me parulla bënin thirrje “Të na kthehen paratë”, “Të ndalohen veprimet kriminele” dhe të rikthehehet dëshmpërblimi në po të njëjtën masë siç është humbur gjatë falimentimit. Pyesnin veten, kush është banka e ardhshme që duhet të falimentojë. Njëzëri përgjigjeshin: “Banka Popullore e Maqedonisë”.

“Para kuvendit kërkojmë që shteti që gjejë mënyrë që t’i mbrojë kursimtarët, pasi mendojmë se falimentimi i bankës ndodhi në një formë të organizuar kriminele. Shteti duhet të ketë mekanizma që atë ta bëjë shpejtë dhe në mënyrë efikase”, Ivan Brzovski, anëtar i Shoqatës së kursimtarëve.

Postime të ngjashme

Pendarovski: Vetëm nëse shteti kujdeset për secilin qytetar të tij, do të ketë shpresë për Republikën e Maqedonisë së Veriut

admin

PThP ngriti akuzë kundër një shkupjani për fshehje të arsenalit të armëve, municion dhe drogë në bunkerë

XH,I

Georgievski: Vetoja bullgare do të çojë në rritjen e sentimentit antibullgar në Maqedoni

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...