Agjencia Zhurnal.mk

Kurti: Dialog nuk mund të bëjnë ekstremistët

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka thënë se sot janë bërë katër muaj nga letra të cilën Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ia dërgoi Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump.

Këtë e tha Kurti me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, njofton Klan Kosova.

“Si e sabotoi Presidenti  vetveten. Katër muaj u bënë sot nga letra të cilën Presidenti i Kosovës ia dërgoi Presidentit të ShBA-ve, z. Donald Trump”.

“Paragrafi 3 ishte interesant aty, andaj le ta përkujtojmë: “Më lejoni t’ju siguroj personalisht se si President i Kosovës unë do të jem i gatshëm dhe i vullnetshëm të bëj kompromiset e nevojshme për të arritur një marrëveshje gjithëpërfshirëse dhe të balancuar…”.

Ja postimi i plotë i Kurtit:

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...