Agjencia Zhurnal.mk

Kurti e njofton ambasadoren holandeze me prioritetet e qeverisë së ardhshme

Prishtinë, 19 nëntor – Zhurnal.mk – Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ka takuar ambasadoren e Holandës Gerrie Willems.

Kurti në këtë takim e njoftoi diplomaten Willem se prioritet i qeverisë së ardhshme do të jetë luftimi i krimit të organizuar dhe korrupsionit.

Përveç tjerash kreu i VV-së theksoi se qeveria do të punojë për zhvillimin ekonomik, punësimin dhe zvogëlimin e pabarazisë.

Njoftimi i plotë nga Lëvizja Vetëvendosje:

Dje, Kryetari Albin Kurti, së bashku me anëtaren e Kryesisë, znj. Arbërie Nagavci dhe Kryetarin e Komunës së Mitrovicës,…

Posted by Lëvizja VETËVENDOSJE! on Tuesday, November 19, 2019

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...