Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kurti injoron ftesën e Hoxhajt për debat televiziv, thotë se kjo garë është mes partive të vjetra për vendin e dytë

Zhurnal Ads

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur sot rreth kërkesës së Enver Hoxhajt, kandidatit të Partisë Demokratike të Kosovës për kryeministër për një debat televiziv.

Kurti në një konferencë për media tha se në Kosovë ka garë të ashpër mes dy partive të vjetra për vendin e dytë.

“…Është e vërtetë sepse është evidente, se në Kosovë ka një garë të ashpër mes dy partive të vjetra. Kjo garë është për vendin e dytë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Në atë garë, as unë, as zonja presidente as s’kemi çka bëjmë e çka kërkojmë”, u  shpreh Kurti.

Ndryshe, kandidati i PDK-së, Enver Hoxhaj ka ftuar kreun e LVV-së, Albin Kurtin që të përballet me të në pesë debate televizive.

Hoxhaj ka thënë se me debate të tilla do të kenë mundësi të tregojnë se kush është më i përgatitur për zgjedhje, dhe se PDK do të jetë partia më e votuar në këto zgjedhje. 

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Një vajzë e mitur nga Prizreni dyshohet se u dhunua nga një burrë

admin

Pas ndihmës 26 milionëshe nga BE’ja, ambasadori gjerman bën thirrje të kalohet Rimëkëmbja

B M

Limaj: 50 ushtarët e mi më të mirë i kam çu në Sllatinë me prit Rugovën në vitin 1999

admin

Reeker: Për Serbinë dhe Kosovën, status quo-ja është e paqëndrueshme

S.B.

Mustafa takohet me Zemajn, flasin për situatën me pandeminë

admin

Këto ishin fjalët që Kadri Veselit ju tha vartësve të tij para se të shkonte në Hagë

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...