Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kurti kërkon zgjedhje të jashtëzakonshme: Vonimi i tyre, i pamundur

Zhurnal Ads

Kreu i LVV-së, Albin Kurti ka kërkuar që sa më parë në vend të mbahen zgjedhje të jashtëzakonshme, raporton Gazeta Express.

Në një shkrim në Facebook, ish-kryeministri ka thënë se në Kosovë duhet të rikthehet qeverisja e mirë, e se zgjedhjet, sipas tij, janë të domosdoshme.

“Lëvizja është shumica. Rikthimi i qeverisjes së mirë është aq i nevojshëm kurse zgjedhjet dhe ndryshimet janë të domosdoshme. E, vonimi i këtyre po bëhet gjithnjë e më i pamundur”, ka shkruar ai.

Këto komente, Kurti i ka bërë derisa ka prezantuar dy anëtare të reja të Lëvizjes Vetëvendosje.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

“Trepça” blen eksploziv në vlerë gjysmë milioni euro

S.B.

1 mijë e 161 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

S.B.

Hoti në Kuvend: Ju thërras të mos politizoni me temën e të pagjeturve

R ZH

Rezoluta për të pagjeturit nuk del në votim, s’ka kuorum

R ZH

1 mijë e 256 të vdekur nga COVID-19

S.B.

I quajti gazetarët zagarë, Rrjeti Global i Mediave i reagon Ramush Haradinajt

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...