Kurti: Nuk kam informacion për ndërhyrjen e KFOR-it në veri

Situata në veri të vendit vazhdon të jetë thuajse e njëjtë, ndërsa serbët sot kanë shtuar edhe katër kamionë si barrikadë në Jarinje dhe Bërnjak.

Në një konferencë për media pas takimit me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se nuk posedon informacion për ndërhyrje të KFOR-it në veri të vendit.

“Nuk kam informacione për përgatitje të ndërhyrjes së KFOR-it”, ka thënë shkurt Kurti.

Ndryshe pak më parë është raportuar se KFOR= ka bërë të gjithë përgatitjet që të ndërhyjë në veri të vendit pasditen e sotme.

Related posts

Dënohen 278 qytetarë në Kosovë,nuk respektuan masat kundër Kovid-19

N E

Joseph: Vuçiq ka treguar se – nën udhëheqjen e tij – Serbia ka pranuar dhe ndjek vlerat dhe agjendën e Rusisë dhe Kinës

D V

Kurti: KE ta marrë parasysh propozimin që të avancojmë CEFTA-n në SEFTA, dhe të fillojë një dialog që do të çonte në rezultate konkrete

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More