Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kurti paralajmëroi shfuqizimin e vendimeve të Qeverisë Hoti, reagojnë nga LDK

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bajram Gecaj, ka reaguar ndaj deklaratës së kandidatit për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili tha se ndër vendimet e para që do t’i marrin si qeveri është rishikimi dhe shfuqizimi i vendimeve të marra nga qeveria në detyrë e udhëhequr nga Avdullah Hoti, njofton Insajderi.

Gecaj e ka krahasuar Kurtin me Vladimir Leninin.

“… njëjtë kishte vepruar edhe Vladimir Iliç Lenin në vitin 1917, por Rusisë komuniste ju nevojitën 74 vite të kthehej në familjen e shteteve normale e civilizuese, edhe pse populli rus ende vuan nga pasojat e asaj periudhe …”, ka shkruar Gecaj në profilin e tij në Facebook.

Kujtojmë se, zgjedhjet parlamentare në Kosovë do të mbahen më 14 shkurt. Në këto zgjedhje nga partitë e mëdha për shefin e ekzekutivit do të garojnë Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Albin Kurti nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Enver Hoxhaj nga Partia Demokratike e Kosovës./Insajderi.com

“Kurti: Sapo ta marrim qeverinë do t’i shfuqizojmë vendimet e Hotit” …… njëjtë kishte vepruar edhe Vladimir Iliç…

Posted by Bajram Gecaj on Thursday, February 4, 2021

Postime të ngjashme

Rishikimi i Buxhetit për vitin 2021 – opozita thotë se nuk është bërë mbi nevojat e qytetarëve, ndryshe mendon Qeveria

D V

Zeinah Salahi, drejtoreshë e USAID-it në Kosovë

D V

Kurti thërret mbledhje të qeverisë për në orën 13:00

D V

Arrijnë në Morinë trupat e pajetë të dhjetë viktimave të aksidentit tragjik në Koraci

D V

Fabrizi: Dialogu me Kosovën, kyç për pranimin e Serbisë në BE

D V

Shoferi i autobusit të aksidentuar me mërgimtarët kosovarë, dërgohet në burgun e Pozhegës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...