Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kurti: Sulmet e 11 shtatorit, më shumë e bashkuan se që e ndryshuan botën

Zhurnal Ads

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka kujtuar sulmet e 11 shtatorit në SHBA.

Kurti përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se Terrori i 11 shtatorit la vrragë të thellë, por, më shumë bashkoi sesa që ndryshoi botën.

“Në mesin e viktimave ishin edhe tre shqiptarë, që u bënë shprehje shtesë e afërsisë shqiptaro-amerikane, në çdo rrethanë dhe kohë”, ka shkruar Kurti.

Postimi i plotë:

Që nga viti 2001, në ditën e 11 shtatorit, kujtojmë e nderojmë, me dhembje e solidaritet, familjet e të vrarëve dhe mbarë kombin amerikan. 2977 viktimat e pafajshme dhe mijëra të tjerë të plagosur e të lënduar janë pasoja e paharrueshme e terrorizmit i cili kurrë nuk mund të ngadhënjejë.
Në mesin e viktimave ishin edhe tre shqiptarë, që u bënë shprehje shtesë e afërsisë shqiptaro-amerikane, në çdo rrethanë dhe kohë.
Terrori i 11 shtatorit la vrragë të thellë, por, më shumë bashkoi sesa që ndryshoi botën.
Kullat Binjake nuk janë më, por Kulla e Lirisë, edhe më e lartë, është aty tani.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

82 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 13 në gjendje më të rëndë

S.B.

Bie numri i rasteve aktive me COVID-19 në Gjilan

S.B.

Kosova përfiton 33 milionë dollarë ndihmë nga SHBA-të

T E

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj aderon në PDK

S.B.

Hoti në takim me ambasadorët e BE’së – ua përsëritë çfarë pret nga dialogu

admin

Dy të arrestuar në aksionin e djeshëm në Karaçevë dhe rajone tjera

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...