Kurti takon Plenkoviq, diskutojnë raportet Kosovë-Kroaci

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka takuar sot homologun e tij kroat Andrej Plenkoviq para samitit BE-Ballkani Perëndimor 2021.

 

Kurti në një postim në Twitter ka bërë të ditura detajet e diskutimeve me Plenkoviq.

“Përpara samitit BE-Ballkani Perëndimor 2021 pata një takim me kryeministrin e Kroacisë Andrej Plenkoviq. Ne diskutuam marrëdhëniet tona dypalëshe dhe bashkëpunimin tonë të mirë në shumë fusha, përfshirë sektorin e sigurisë”, shkruan Kurti.

Related posts

Humb jetën 23 vjeçarja në Drenas, familjarët thonë se vdiq pasi e mori vaksinën kundër COVID-19

D V

Përplasja me ministrin serb, Osmani: Gjunjëzohuni para viktimave të luftës, Serbia ende fle në varreza masive

D V

Qytetarët e Vushtrrisë kërkojnë nga kryetari i ardhshëm punësimin e të rinjve dhe zgjidhjen e problemit me ujë të pijshëm

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More