Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kurti ua shpalos programin shefave të BE-së, Szunyog: Do ta përkrahim qeverinë në rrugën drejt Bashkimit Evropian

Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog ka falënderuar kryeministrin Albin Kurti, për siç është shprehur ai ndarjen e pikëpamjeve të tij me shefat e misioneve të BE-së në Kosovë.

Szunyog përmes një postimi në Twitter, ka shkruar se Bashkimi Evropian është i gatshëm të mbështesë qeverinë në rrugën e saj drejt integrimit në BE.

“Falënderoj kryeministrin Albin Kurti për ndarjen me shefat e misioneve të BE-së në Kosovë pikëpamjet dhe planet e qeverisë së tij. BE-ja është e gatshme ta përkrahë qeverinë në rrugën e saj drejt BE-së”, ka shkruar Szunyog.

Postime të ngjashme

Muslimanët sot festojnë Fitër Bajramin

R Zh

Agjencia “Zhurnal” ua uron besimtarët mysliman festën e Fitër Bajramit

R Zh

Kosova shpreson në tërheqjen e investimeve amerikane

N E

Vdes një persona si pasojë e nje aksidenti në Prishtinë

N E

Enver Hoxhaj: Ambiciet për kryetar do t’i them në kryesi

N E

Analizë / Përmes aderimit të Iranit në SCO, Rusia do ta realizojë ëndrrën e saj për krijimin e një OPEC-u të gazit natyrorë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...