Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kusari-Lila përkujton 22 vjetorin e betejës së Çabratit

Shefja e Grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila sot ka përkujtuar 22 vjetorin e betejës së Çabratit.

Kusari-Lila përmes një statusi në rrjetin social në Facebook ka shkruar se Gjakova kurrë nuk u zmbraps ta paguajë me gjak lirinë e Kosovës.

“Gjakovë lulja e gjakut. Edhe një datë me disa ditë rresht plotë me gjak, dhimbje e lot, por edhe trimëri e krenari për sakrificën për atdheun e lirë. Gjakova kurrë nuk u zmbraps ta paguajë me gjak lirinë e Kosovës. Beteja e Çabratit e cila filloi me 7 Maj, 1999 zgjati tri ditë rresht, duke shënuar kështu rastin e vetëm të luftës së Uçk-së me krijimin e brigadës në një qytet, brigadën 137”, ka shkruar Kusari-Lila.

Postime të ngjashme

​Shoqatat e luftës në Dukagjin: Flamuri serb në Koshare – provokim për shqiptarët

Dafina Vidishiqi

Ganimete Musliu pyet: Kah po shkon ky vend?

Dafina Vidishiqi

Presidentja Osmani: Nuk kemi nevojë për një non-paper t’na tregojë çka të bëjmë

Dafina Vidishiqi

Agim Veliu tërë mllef pas shkarkimit, e quan maskaradë dhe lojë të ndyrë të Abdixhiku

Dafina Vidishiqi

Kosova në OKB edhe pa njohje nga Serbia

Dafina Vidishiqi

Merovci: Rugova ka qenë menaxher shumë i dobët

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...