Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kusari-Lila thotë se nuk i ka ofenduar deputetët e PDK-së

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimioza Kusari-Lila, ka hedhur poshtë pretendimet se ka ofenduar deputetët e Partisë Demokratike të Kosovës gjatë mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit të hënën, njofton Insajderi.

Para mediave, ajo ka thënë se vetëm u ka kërkuar atyre që të kenë kujdes me gjuhën e përdorur dhe të shmangen nga ofendimet.

PDK e ka lëshuar mbledhjen e Kryesisë me arsyetimin se Kusari-Lila i ka ofenduar deputetët e kësa partie.

“Seanca e radhës mbahet më 20 maj. Gjatë diskutimit të sotëm në raport me seancën e kaluar kam kërkuar nga deputet e PDK-së që të kenë kujdes me gjuhën. Kjo bëri që përfaqësuesit e PDK-së të dalin nga mbledhja. Ne përkundër dallimeve politike nuk duhet të rrëshqasim në cenim të integritetit të secilit prej neve në vendin e punës. Konsideroj që me ose pa mikrofon gjuha e deputeteve duhet të jetë komfort standardeve”, ka theksuar ajo, pas përfundimit të mbledhjes.

Po ashtu, Kusari-Lila ka bërë të ditur se është proceduar Ligji për automjete që synon heqjen e monopolit për automjete.

Postime të ngjashme

Abdixhiku: Sot kujtojmë Ibrahim Rugovën, Adem Jasharin, UÇK-në dhe ata që dhanë jetën për liri

Dafina Vidishiqi

OVL proteston në shesh: Ministrat që fyen UÇK-në nuk ia dinë vlerën lirisë

Dafina Vidishiqi

A kanë të drejtë qytetarët të xhirojnë policinë?

Dafina Vidishiqi

Dy autobusë me pelegrinë dhe alpinistë serbë nuk lejohen të hyjnë në Kosovë

Dafina Vidishiqi

ShSKUK: 115 pacientë në trajtim nga Covid-19

Dafina Vidishiqi

Haradinaj: Kosovë, urime Dita e Çlirimit

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...