Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Kush është kandidati që po e përkrah familja Rugova?

Zgjedhjet janë futur në ditët e fundit të saj. Indiferent nuk po mund të rrinë as familjet ikonë të Republikës së Kosovës.

Së fundi, djali i presidentik historik të Kosovës Ibrahim Rugova, Uka, është parë duke i dhënë krah mikut të tij në garën për deputet të Kuvendit të Kosovës.

Bëhet fjalë për kandidatin e LDK’së Jetlir Zyberajn i cili në listë ka numrin 44.

Zyberaj, qysh është paraqitur edhe nga vetë Presidenti i Partisë AKR – Behgjet Pacollit, është krahu i djathtë i tij.

“Familja Rugova dhe Uka personalisht po angazhohen fuqishëm gjatë takimeve me qytetarë në mbështetje të Zyberajt”, thuhet nga njerëz të afërt të këtij kandidati.

Zyberaj ka qenë këshilltar i parë i Behgjet Pacollit në të gjitha pozitat e tij shtetërore.

Jetlir Zyberaj, kandidat në LDK-AKR me numër 44.

Postime të ngjashme

Pashinyan merr sërish mandatin për krijimin e qeverisë së re

D V

Gjermania lejon një dozë përforcuese të vaksinës kundër COVID-19

D V

Situatë e rëndë me zjarret në Greqi

D V

Miliona evropianë nuk kanë para për pushime verore

D V

Roja i kampit nazist do të dalë para gjykatës në Gjermani

D V

Mbi 60 milionë të infektuar me koronavirus në Evropë, thotë OBSH

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...