Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Kushëriri plagos binjakët shqiptar në Itali pas sherrit banal

Dy vëllezër 36-vjeçarë me origjinë shqiptare, i pari që jeton në Solferino dhe tjetri në një fshat afër San Cassiano di Cavriana, janë qëlluar me thikë nga një kushëri i tyre në Itali.

Viktori dhe Dritani bëhet me dije se janë qëlluar nga personi i quajtur Ardian, që është kushëri i tyre. Ai ka ndalur makinën i ka qëlluar me thikë dhe më pas është larguar, shkruajnë mediat italiane.

Dy personat kanë mbetur të plagosur rëndë dhe janë dërguar me urgjencë në spital, sipas dëshmitarëve ata u goditën në bark.

Policia ka bërë të mundur ndalimin dhe arrestimin e autorit, pak pas ngjarjes. Akoma nuk dihen arsyet e vërteta të ngjarjes teksa pista kryesore mbetet ajo e ndonjë sherri banal.

Binjakët njihen si persona të qetë në zonë dhe këtë e konfirmon edhe kryetari i bashkisë së Solferinos.

Postime të ngjashme

Meta kujton Ditën e Çlirimit të Kosovës: Dita për të nderuar luftën e drejtë të UÇK-së

Dafina Vidishiqi

Rama uron 30 vjetorin e Partisë Socialiste

Dafina Vidishiqi

Mandati 2 vjeçar në Këshillin e Sigurimit, Nesho: Një shans për Shqipërinë

Dafina Vidishiqi

Gara e 13 qershorit, Basha: Do të dalim më të bashkuar për të vazhduar betejën

Dafina Vidishiqi

Rama publikon videon: Ja çfarë ndodhi sonte në mes të Tiranës

Dafina Vidishiqi

A do dekretojë Meta qeverinë Rama 3?

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...