Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kushti tjetër i AAK’së: Nuk hyjmë në dialog pa çështjen e të pagjeturve

Kryetarja e Komisionit për të pagjeturit, Duda Balje e ka pyetur ministrin e Drejtësisë, Selim Selimin nëse AAK do të jetë pjesë e takimeve në kuadër të dialogut ku nuk bisedohet çështja e të pagjeturve.

Ministri Selimi i është përgjigjur asaj se AAK, s’do të jetë pjesë e një marrëveshjeje apo dialogu që nuk e përfshinë këtë temë.

“Prezenca e AAK-së në dialog është kushtëzuar me diskutimin e çështjeve që kanë mbetur të hapura me Serbinë dhe ne mendojmë që nuk ka marrëveshje përfundimtare me Serbinë pa u zgjidhur çështja e të pagjeturve dhe ne si AAK nuk do të jemi pjesë e një marrëveshjeje ose dialogu që nuk i përfshin këto çështje”, ka deklaruar ndër të tjera Selimi.

Postime të ngjashme

Haradinaj-Stublla jep dorëheqje nga pozita e ministres dhe AAK-ja

S.B.

Si paraqitet situata në Kosovë, 9,782 raste me koronavirus

S.B.

Sot mbahet ceremonia e zbarkimit të kontingjentit të FSK-së në misionin e parë paqësor jashtë vendit përkrah ushtrisë amerikane

S.B.

Kurti: Dialogu me Serbinë duhet të përgatitet mirë

T E

Në QNR nis rinumërimi i votave të AAK-së, të pranishëm edhe hetues të prokurorisë

T E

Spitali pa vitaminë C

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...