Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Kuvendi anulon shpalljen e vakancave në KLGJ e KLP

Kuvendi ka anuluar vendimin “Për shpalljen e vendeve vakante nga kandidatët nga trupa e pedagogëve të fakulteteve të drejtësisë dhe të shkollës së magjistraturës për anëtarët e Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Këshillit të Lartë të Prokurorisë”.

Kuvendi kishte shpallur nga dy vende të lira në secilin nga institucionet. Llogaritja kohore e Kuvendit për përfundimin e mandatit të anëtarëve aktualë nuk ishte e njëjtë me atë të KLP.

Kuvendi konsideronte fundin e mandatit 3-vjeçar të katër anëtarëve aktualë, shkurtin e vitit 2021. Ndërsa KLP vendosi llogaritjen e mandatit të anëtarëve, duke vlerësuar se, referuar ditës së nisjes së funksionit të Këshillit, në dhjetor 2018, mandati 3-vjeçar i pesë prej anëtarëve përfundon, në dhjetor 2021.

Postime të ngjashme

Irani sulmon Shqipërinë: Ju nuk flisni dot për të drejtat e njeriut, keni mbushur vendin me vrasës dhe terroristë

T E

Nëna braktis vajzën mes Turqisë, gjyshja detyrohet të kthehet në Shqipëri për ta shkolluar…

T E

Fotografia e rrallë nga Mësonjëtorja e Parë Shqipe në Korçë

T E

Transportonin 27 emigrantë të paligjshëm dhe nuk iu bindën urdhrit të policisë

T E

Shqipëri, 21 të vdekur e 777 të infektuar

T E

Ethet e listës së PS në zgjedhje/ Tre deputetë deklarojnë tërheqjen, për t’i hapur rrugën më të rinjve

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...