Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Kuvendi do ta vazhdojë mbledhjen e 43-të

Shkup, 10 qershor – Kuvendi sot duhet ta vazhdojë mbledhjen e 43-të, në rend dite të së cilës janë propozim-ndryshimet e Ligjit për arsimin fillor, si dhe raportet vjetore për vitin 2020 të Agjencisë për mbrojtje të së drejtës së qasjes së lire drejt informative të karakterit publik dhe të Avokatit të popullit për shkallën e sigurimit të respektimit, avancimit dhe mbrojtjes së të drejtave dhe lirive të njeriut.

Kuvendi dje e përfundoi debatin rreth disa pikave nga mbledhja e 43-të, mes të cilave katër propozim-ligje nga sfera e mjedisit jetësor, të gjitha në lexim të parë, si dhe propozim-ligji për konstatimin e çmimeve maksimale për mjekim spitalor dhe për testim të pacientëve me Kovid-19 në institucionet private shëndetësore, propozuar nga deputetët nga E Majta – Dimitar Apasiev dhe Borisllav Kërmov.

Deputetët dje në pjesën e pasdites të mbledhjes së 43-të debatuan edhe për Raportin vjetor për punën e Komisionit shtetëror për parandalim të korrupsionit për vitin 2020. 

Postime të ngjashme

Teuta Arifi inspekton nga afër punimet në Çarshinë e Epërme

Dafina Vidishiqi

Të shtëna me armë zjarri në Çarshi të Shkupit

Dafina Vidishiqi

Hungaria hapi Konsullatë në Maqedoni

Dafina Vidishiqi

RMV, padi ndaj tetë personave për armëmbajtje, terrorizëm e luftime për ISIS në kuadër të rastit “Qelia”

Dafina Vidishiqi

Filipçe: Në shtator, nxënësit mund të kthehen në bankat e tyre

Dafina Vidishiqi

Zaev: Te ne kanë ndikim forca dhe palë të treta

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...