Kosovë

Kuvendi i Kosovës voton, Naim Qelaj Avokat i ri i Popullit

Zhurnal Ads

Kuvendi i Kosovës ka zgjedhur sot kandidatin Naim Qelaj, Avokat të Popullit për një mandat pesëvjeçar.

Me 69 vota për, 5 kundër dhe 3 abstenime zgjodhi kandidatin Qelaj për Avokat të Popullit.

Ndryshe, të premten në raundin e dytë të votimit ishte Xhavit Shala që mori 22 vota, kurse, Naim Qelaj 32.

Ky i fundit kaloi në raundin e tretë, për të cilin u votua sot.

Ndryshe, nga 2015 në krye të Avokatit të Popullit ishte Hilmi Jashari.

Avokatin e Popullit e zgjedh Kuvendi i Republikës së Kosovës, me shumicën e votave të të gjithë deputetëve të tij, për një mandat pesëvjeçar, pa të drejtë rizgjedhjeje. /Telegrafi/

Postime të ngjashme

Kosnett: I sigurojë të gjithë se Amerika kurrë nuk do të heqë dorë nga Kosova

D XH

Hoti para FSK-së: UÇK ka bërë luftë të drejtë për liri

S.B.

Gjykata Federale kundër dëbimit të kosovarit, jeton në Zvicër prej 27 vijetësh

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...