Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Kuvendi i Shqipërisë mblidhet për ndryshimet në qeveri

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet sot për ndryshimet e reja në qeverin, ku Olta Xhaçka u dekretua nga presidenti Ilir Meta si ministre e Jashtme dhe Niko Peleshi në krye të Ministrisë së Mbrojtjes.

Do mblidhet në orën 17:00 për të miratuar dekretet e presidentit Meta.

Kuvendi nis sesionin e ri parlamentar më 18 janar, por emërimi i ministrave të rinj ka bërë që të mblidhet 2 javë më parë në një seancë të jashtëzakonshme. /TCH/

Postime të ngjashme

Pse e skualifikuan? Mjeku Kosova: Tritani më mban inat për tenderin “që nuk mbylla sytë”. Ruli për vjedhjen e njeriut të tij

T E

Qëllohet me armë zjarri drejt një makine në Tiranë

T E

Kryemadhi paralajmëron Ramën: Durim! Nesër të shpjegoj fabrikën e parave

S.B.

Ursula von der Leyen: E ardhmja e Shqipërisë është Europa! Duhet të fillojnë negociatat

S.B.

Reforma në Drejtësi/ Presidenca paralajmëron Ramën: Mos e provoko popullin e 2 marsit!

S.B.

“Koha i thërret shqiptarët për t’u bashkuar në një Besëlidhje të re”, Meta mesazh në 577-vjetorin e Besëlidhjes së Lezhës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...