Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Kuvendi i Shqipërisë votoi dy ministrat e rinj të Qeverisë Rama

Parlamenti shqiptar ka votuar sot ministrat e rinj të kabinetit “Rama”, Olta Xhaçka dhe Niko Peleshi.

Xhaçka e cila do të jetë e para grua në krye të Ministrisë për Evropën dhe Punë e Jashtme, mori 94 vota pro ndërsa katër deputetë votuan kundër kurse një votë ishte abstenim.

Kurse Peleshi ka marrë gjithashtu 94 vota pro për të drejtuar Ministrinë e Mbrojtjes, tri vota kundër dhe tri të tjera abstenim.

Tashmë do të pritet kryerja e ceremonisë së betimit para Presidentit të Republikës për të marrë zyrtarisht detyrën.

Postime të ngjashme

Burri shpërthen në të qara para Infektivit: Kam nënën prej pesë ditësh brenda, s’di a ka vdekur apo është gjallë

T E

Mbërrijnë “surprizë” në Rinas 15.210 doza vaksinash Pfizer

T E

Aksident i frikshëm në Korçë, golfi bëhet copë, 4 të plagosur

T E

20 viktima dhe 764 raste të reja në Shqipëri

T E

“Shqipëria, një partner kyç për BE”/ Zgjedhjet, Borell: Kandidatët për deputetë duhet të jenë njerëz me integritet

S.B.

Shtyhet me 24 orë dërgesa e Pfizer, mbi 15 mijë dozat e vaksinave do të mbërrijnë të martën

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...