Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Kuvendi mblidhet sot për herë të parë pas masave të reja kufizuese, fillon me interpelancën e Manastirliut

Zhurnal Ads

Kuvendi do të mblidhet sot për herë të parë pas masave të reja kufizuese që ndalojnë grumbullimet mbi 10 veta, konferencat, tubimet, mbledhjet partiake apo ceremonitë fetare.

Pavarësisht se me rregull as Kuvendi nuk duhej të mblidhej pasi tejkalon numrin e 10 vetave, Komiteti Teknik ka dhënë lejen që sot të mbahet seancë.

Pikërisht seanca fillon me një interpelancë të kërkuar nga Ralf Gjoni me Edi Ramën si dhe të një grupi deputetësh me ministren Ogerta Manastirliu. Nuk dihet nëse do të zhvillohet interpelanca e parë apo jo, pasi mësohet se Rama nuk do të jetë i pranishëm.

Më tej në rend dite janë edhe aktin normativ për masat e reja kufizuese që ka vendosur qeveria si dhe censi i popullsisë e banesave, dekreti i Presidentit për kthimin e ligjit ”Për gjendjen civile” dhe strukturës organike të KQZ.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Koronavirusi nuk kursen as diplomatët me imunitet në Tiranë

B M

Basha: Kjo qeveria ka dështuar

admin

Në shtëpi të re pas tërmetit/ Rama dhe Veliaj dorëzojnë dy shtëpitë e reja në Kashar

admin

Prej ditësh në intubim, Covid-19 i merr jetën mjekut të njohur nga Lushnja

admin

U kapën me 5 emigrantë në makinë, arrestohen dy të rinj në Gjirokastër

S.B.

Elbasan/ Sherri brenda lokalit ku u plagosën djemtë e pronarit, arrestohet një prej autorëve, 6 të tjerë në kërkim

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...