Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Kuvendi miratoi Ligjin e ri me ndryshime për parandalimin dhe mbrojtjen nga dhuna ndaj grave

Shkup, 27 janar – Sot, Kuvendi me konsensus miratoi Projektligjin e ndryshuar për Parandalimin dhe Mbrojtjen nga Dhuna ndaj Grave dhe Dhuna në Familje.

Deputetët gjithashtu miratuan Projektligjin e Ndryshuar për Zhvillimin e Balancuar Rajonal, për të cilin VMRO-DPMNE ishte e pranishme në sallë dhe abstenoi.

Koordinatori i grupit parlamentar të VMRO-DPMNE, Nikola Micevski, tha se ata do të abstenojnë, gjë që do të mundësojë miratimin e ligjit, sepse tre nga ndryshimet e tyre janë pranuar, i cili ka aprovuar zgjidhjen ligjore.

Postime të ngjashme

Zhurnal mëson / Afaristi i mirënjohur, Argëtim Saliu kandidat për kryetar komune i koalicionit ASH – AAA për Strugë?

Bexhet Musliu

Bilall Kasami dhe gjithë funksionarët e Lëvizjes Besa bëjnë thirrje për Regjistrim të popullatës

T E

“Shtetësia”, janë paraqitur rreth 1 000 persona

T E

Hoxha: Deri më 31 mars do të prolongohet afati për blerjen e edhe 1.500 tonë duhan

Bexhet Musliu

Izraeli lider në botë, Serbia ndër të parat, ja në cilat vende kryesojnë me programet e imunizimit

T E

Arrestohen dy shtetas britanez në aeroportin e Shkupit me test PCR të falsifikuar

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...