Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Kuvendi miratoi ndryshimet në Ligjin për arsim të mesëm dhe fillor

Zhurnal Ads

Shkup, 21 shtator – Me 61 vota “pro”, asnjë “kundër” dhe 28 “abstenime”, Kuvendi miratoi Ligjin për ndryshimet në Ligjin për arsimin fillor dhe me 61 vota “pro”, një “kundër” dhe 25 “abstenime” miratoi Ligjin për ndryshimin e Ligjit për arsimin e mesëm, me procedurë të shkurtuar.

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës Milla Carovska në fillim shpjegoi ligjet mbi arsimin fillor dhe të mesëm. Ajo kujtoi se Ligji për arsimin fillor u diskutua shumë nga komisioni dhe beson se të gjitha dispozitat e Projekt/Ligjit dhe ndryshimi i Ligjit për arsimin fillor janë të qarta.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Carovska për nxënësit që nuk kanë kompjuterë: Mësimin le ta ndjekin nga RTM-ja

Z H

Alarmante/594 raste të reja, 3 të vdekur dhe 162 të shëruar, bilanci me Covid 19

T E

556 raste të reja, 22 të vdekur dhe 404 të shëruar nga Covid 19

T E

LSDM: Do të shkarkohen gjykatësit të cilët qëllimisht do të vjetërsojnë lëndë

Z H

Qeveria do të subvencionojë qytetarët që instalojnë panele fotovoltaikë

T E

Parashikimi i motit në Maqedoni

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...