Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Kuvendi miratoi ndryshimet në ligjin për ndërtim

Shkup, 20 nëntor – Zhurnal.mk – Me Me Propozim të mistrisë së Transportit dhe Lidhjeve sot në Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka miratuar propozim ligjin për ndryshim dhe plotësim të Ligjit për Ndërtim, informon Zhurnal.

Me këtë Ligj parashihet lloj i veçant i ndërtimeve, respektivisht ndërtime modulare për veprimtari shëndetësore, për rritjen e efikasitetit të sistemit shëndetësor në përballjen me COVID 19.

Ndërtimet modulare për veprimtari shëndetësore definohen si ndërtime të tipit të montuar dhe te çmontuar dhe do të vendosen në kuadër të institucionit shëndetësor ose ne vendin e objektit ekzistues te institucioni shëndetësor publik që janë tërhequr./Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Spasovski demanton: Nuk ka ndërprerje, ka kërkesa të shtuara për dokumente personale

Bekim Laçi

“Ndërpreja e lëshimit të dokumenteve personale është shkelje e të drejtës së qytetarit”

Bekim Laçi

Galovej dhe Silvestri: Pavarësisht pengesave, agjenda e BE-së duhet të vazhdojë

Zekirija Haxhiu

Bislimovski: KRRE para një viti ofroi zvogëlim të TVSH-së për energjinë elektrike

Zekirija Haxhiu

Hollshtajn: BE-ja duhet të mbajë premtimin dhe të thotë: Ju reflektuat, ne reflektojmë!

Zekirija Haxhiu

Várhelyi mban gjallë shpresat e Shkupit dhe Tiranës, presidenca sllovene ka prioritet negociatat

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...