Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Kuvendi miraton ndryshimet, mundësohet importi i vaksinave për Kovid-19

Me 70 vota “për” Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot miratoi ndryshimet në ligjin për barnat me çka krijohen kushte për importin e vaksinave për Kovid-19.

Ligji u mbështet edhe nga deputetët opozitar, të cilët edhe përskaj votës pro theksuan edhe një sërë kritikash për vonesën e vaksinave.

Postime të ngjashme

Llajka: Vala e nxehtësisë ndikon edhe ndaj kafshëve, qytetarët të kenë kujdes me kanakarët e tyre

Z H

Normalizohet komunikacioni hekurudhor, makinistët e kanë ndërprerë bojkotin

Z H

Sllovenia dërgon 16 automjete dhe 46 zjarrfikës

Z H

Promovohet pulla postare kushtuar 20 vjetorit të Marrëveshjes së Ohrit

Z H

Zhurnal mëson / Pas 22 viteve, Policia Pyjore në Shkup me udhëheqës shqiptar

R Zh

Lëshohet në përdorim aplikacioni CommoPass për udhëtim jashtë vendit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...