Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Kuvendi nga sot rifillon me punë, do të vërtetohet lista e kandidatëve për anëtarë të KSHZ-së

Shkup, 11 janar – Zhurnal.mk – Pas festave të fundvitit, Kuvendi sot edhe zyrtarisht do të fillojë me aktivitete, edhe pse javën e kaluar vetëm se u mbajt një seancë e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, informon Zhurnal.

Kryetari i Kuvendit sot do të mbajë seancë koordinuese me nënkryetarët dhe të parët e grupeve të deputetëve ku duhet të konfirmohen aktivitetet e kësaj jave.

Sipas informatave të Kuvendit, gjatë ditës së sotme pritet të mbahet seancë e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, ku do të vërtetohen listat e kandidatëve të paraqitur për anëtarë të Komisionit Shtetëror Zgjedhor, ku më pas sipas ligjit, dorëzohet tek partitë që duhet të prononcohen cilët parti i mbështesin për anëtarë të KSHZ-së.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Shkaku i Bullgarisë, Shqipëria le pas Maqedoninë e V. në rrugën drejtë BE-së

R Zh

Nuk janë paraparë masa të reja për kafiteritë, por nuk përjashtohet asgjë

Z H

Filipçe: Ora policore do të zgjasë dy javë

B L

Ftesa e Zaevit për opozitën, relativizim i dështimeve

B L

Këshilltarët e Shkupit e miratuan Llogarinë vjetore dhe Raportin vjetor për vitin 2020

Z H

Aktakuzë kundër 6 personave për teste të falsifikuara PCR

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...