Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kuvendi nis seancën me një minutë heshtje për Ahmet Krasniqin

Kuvendi i Kosovës sot po vazhdon seancën e 18 shtatorit, ndërsa seanca filloi me një minutë heshtje për komandantin e UÇK-së, Ahmet Krasniqin.

Në 22-vjetorin e rënies së Ahmet Krasniqit, sot në Vushtrri është përurua shtatorja e tij.

Edhe kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, ka përkujtuar kolonelin Ahmet Krasniqi, në 22 vjetorin e vrasjes së tij.

Ajo në ceremoninë e përurimit të shtatores së heroit Ahmet Krasniqi, ka thënë që nuk do të ndalen derisa të zbardhet vrasja e tij.

Postime të ngjashme

Ben Meir: Kurti të mos e pranojë Asociacionin, i pamohueshëm gjenocidi serb në Kosovë

Lea Muslija

Ministri i Qeverisë për Asociacionin: S’mund ta shkelim Kushtetutën dhe të kemi institucion një etnik

Lea Muslija

Nisma dënohet nga KQZ-ja, mund t’i anulohet pjesëmarrja në zgjedhjet lokale

Lea Muslija

Fundjava në Kosovë me rrebeshe shiu, java e ardhshme me valë të nxehtit afrikan

Dafina Vidishiqi

Gjykimi ndaj Salih Mustafës në Hagë fillon më 15 shtator

Dafina Vidishiqi

Vasfije Krasniqi kërkon solidarizim për ta kundërshtuar dhunën seksuale në luftë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...