Shqipëri

Kuvendi rrëzon 3 dekrete të Presidentit Meta

Zhurnal Ads

Kuvendi ka rrëzuar 3 dekrete për kthim të Presidentit Ilir Meta.

Bëhej fjalë për kthimin në Kuvend të ligjit për shtetësinë e cila u votua me 83 vota kundër.
Kthimi i ligjit për pronat e paluajtshme votua me 82 kundër.

Ndërsa kthimi i ligjit për zhvillimin rajonal u votua me 84 vota kundër.

Votimet:

Dekreti i Presidentit të Republikës nr. 11.591, datë 10.08.2020 “Për kthimin në Kuvend të ligjit nr. 113/2020 “Për shtetësinë”

15 pro

83 kundër

13 abstenim

Dekret i Presidentit të Republikës nr. 11.590, datë 10.08.2020 “Për kthimin në Kuvend të ligjit nr. 111/2020 “Për disa shtesa në ligjin nr. 8743, datë 22.02.2001 “Për pronat e paluajtshme të shtetit” të ndryshuar””

14 pro

82 kundër

14 abstenim

Dekret i Presidentit të Republikës nr. 11.589, datë 10.08.2020 “Për kthimin në Kuvend të ligjit nr. 102/2020 “Për zhvillimin rajonal dhe kohezionin”

13 pro

84 kundër

14 abstenim

Postime të ngjashme

89 vjetori i lindjes, Presidenti Meta kujton të madhin Dritëro Agolli

admin

Aksident me fatalitet në Tiranë, makina përplas këmbësorin

admin

Lotaria Amerikane, ambasada e SHBA-së bën njoftimin e rëndësishëm

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...