Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Kuvendi sjell vendim: Mbajtja e maskës në ambient të hapur e detyrueshme

Zhurnal Ads

Shkup, 28 tetor – Me akuza të ndërsjella se kush është fajtor për situatën aktuale me virusin korona në Maqedoninë e Veriut përfundoi seanca parlamentare në të cilën u miratuan ndryshimet në ligjin për mbrojtjen e popullsisë nga sëmundjet ngjitëse, raporton TV21.

Ndryshimet e ligjit u miratuan me 53 vota PËR, 26 abstenime dhe asnjë kundër.

Kjo do të thotë që masat e propozuara më parë, mbajtja e maskave në ambiente të hapur bëhet e detyrueshme, sapo ndryshimet e ligjit për mbrojtjen e popullsisë nga sëmundjet ngjitëse të botohen në Gazetën Zyrtare.

Ndërkaq u tërhoq masa për kontroll në shtëpi dhe ndalimi për të ardhur më shumë se 4 mysafirë.  

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Sot festohet 28 Nëntori – Dita e Flamurit

R ZH

Nga Covid-19 humbi jetën një i burgosur

T E

Ministri Bekteshi në Selanik viziton parku teknologjik ‘Technopolis’

T E

Qytetarët e Shtipit dhe Pllasnicës votojnë për kryetar komune

E.E.

Osmani në takim me ambasadorin polak Tycinski

Z H

MPB: Janë sanksionuar 149 vozitës në Shkup

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...