Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kuvendi vazhdon të hënën seancën plenare, këto janë pikat e rendit të ditës

Prishtinë, 20 nëntor, Zhurnal-ks – Seanca plenare e Kuvendit të Kosovës do t’i vazhdojë punimet të hënën, më 23.11.2020, duke filluar në ora 10:00.

Gazeta Sinjali ka arritur të sigurojë të gjitha pikat e rendit të ditës që do të zhvillohen nga deputetët në sallën e Kuvendit.

Një nga pikat e kësaj seance do të jetë votimi i propozim-rezolutës nga interpelanca e Kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hotit, sipas kërkesës të deputetes së VV-së, Saranda Bogujevcit, për çështjen “Trajtimi i dëmshëm i temës së të pagjeturve në zotimet e 4 shtatorit, duke e kushtëzuar me personat e zhvendosur”.

Po ashtu, pika tjetër është edhe votimi në parim i Projektligjit nr. 07/L-033 për të Drejtën Ndërkombëtare Prive.

Postime të ngjashme

Protestojnë infermierët të punësuar për nevoja të pandemisë, nuk u vazhdohet kontrata

Bekim Laçi

Kosovarët janë populli më bamirës në Ballkan dhe ndër 10 popujt më bujar në botë

Zekirija Haxhiu

Emërohet u.d i Drejtorit të Klinikës Infektive

Bekim Laçi

Në Ditën Botërore të Refugjatëve, përurohet Qendra e rinovuar e Azilit

Bekim Laçi

Mblidhet sot kryesia e Kuvendit

Bekim Laçi

Monitorimi i trafikut me dron nga Policia e Kosovës, jep rezultate

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...