Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Kuvendi zgjodhi anëtarët e Komisionit për Parandalimin dhe Mbrojtjen nga Diskriminimi

Shkup, 12 janar – Zhurnal.mk – Kuvendi zgjodhi shtatë anëtarët e Komisionit për Parandalimin dhe Mbrojtjen nga Diskriminimi, i cili fillon të punojë sipas ligjit të ri dhe do të përcaktojë se kush dhe mbi çfarë baze diskriminohet në shoqëri.

Avokatët Igor Jadrovski dhe Neda Çalovska Dimovska u zgjodhën për një mandat pesë-vjeçar, si dhe politologu Limko Bejzaroski dhe specialisti i mjekësisë familjare Irfan Deari.

Mandat trevjeçar fituan edhe politologu Kire Vasilev, Ismail Kamberi dhe Vesna Bendevska

Postime të ngjashme

Gashi: Alternativa do të hynte në Qeveri, por pa BDI-në

R Zh

Musliu: Në Maqedoni nga viti 1990 gjithmonë diçka është tensionuese

T E

Pandemia rriti çmimin e barnave dhe shërbimeve mjekësore

T E

Heshtje në BDI për dorëheqjen e Mexhitit?

R Zh

Remzi Mehmedi: Tetë njësi zgjedhore siç është edhe ndarja e rajoneve zhvillimore

T E

Ulet numri i kurorzimeve për shkak të pandemisë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...