Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Kuzeska: LSDM nuk e sheh të nevojshme një takim liderësh

Shkup, 18 tetor – Ne nuk e shohim të nevojshme një takim liderësh, veçanërisht me një njeri që nuk ka pozicion për ndonjë çështje të rëndësishme, kombëtare ose strategjike, tha sot zëdhënësja e LSDM-së Bogdanka Kuzeska.

“Gjuha maqedonase, identiteti maqedonas dhe unike janë konfirmuar ndërkombëtarisht dhe të njohura nga e gjithë bota. Me fqinjin tonë, Bullgarinë, ne kemi një marrëveshje për bashkëpunim dhe fqinjësi të mirë, e cila nga rruga nënshkruhet në maqedonisht. Ne presim që në frymën e kësaj Marrëveshje të vazhdojmë të ndërtojmë marrëdhënie së bashku. “Ne shprehim vullnetin tonë për të zgjidhur çështjet që dalin nga Marrëveshja përmes punës së komisioneve që kanë juridiksion mbi të,” tha zëdhënësja Kuzeska.

“Mickoski nuk është në favor të një marrëveshjeje për ndonjë temë, ai po kërkon një mënyrë vetëm për të dëmtuar shtetin, veçanërisht proceset që nuk çojnë në BE,” tha Kuzeska.

Postime të ngjashme

Petrovska: Nuk ka mbikëqyrje mbi punën e sistemit për përgjim

T E

Qeveria: Nuk ka kërkesë nga Bullgaria që komuniteti etnik bullgar të përfshihet në Kushtetutë

T E

Filipçe: E ndjekim situatën, javën e ardhshme do të vendosim se a nevojiten masa resteriktive shtesë

T E

Komisioni për mbrojtje dhe siguri debaton mbi Ligjin për shtetësi, ja qëndrimet

T E

Deputeti Rexhepi takon kreun e Sarajit, Bexhetin: Diskutohet ndërtimi i urës në Llokë

T E

PE kërkon që Shkupi dhe Tirana të fillojnë negociatat, vazhdimin e luftës kundër korrupsionit dhe reformat

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...