Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Kuzeska: Rritja e cmimit të rrymës nuk është arsye për protestë por gënjeshtër ndaj popullit

Shkup, 9 shtator – Protesta është një vendim hipokrit i VMRO-DPMNE. Mora vërejtje për një proces gjyqësor sepse thashë që Hristijan Mickoski, ndërsa ishte drejtor i ELEM-it, e rriti rrymën elektrike për 100 përqind, thotë Bogdanka Kuzeska nga LSDM në emisionin ‘Vetëm e vërteta’ në Kanal 5.

Rritja e çmimit të energjisë elektrike nuk është një arsye për protestë, kjo është thjesht gënjeshtër për njerëzit, në mënyrë që lideri i opozitës të mbajë vendin e tij. Ky është vetëm një teatër i asaj që është e vërteta. E vërteta është se Mickoski sheh vetëm fitim në energji elektrike. Qytetarët shprehën mendimin e tyre në 15 korrik, qeveria do të ndihmojë me masën e katërt. Kështu që energjia elektrike e lirë mbetet, nuk është shfuqizuar. Ne njoftojmë se kjo qeveri do të rrisë pagën minimale, thotë Kuzeska.

Postime të ngjashme

Joveski: Prokuroria po monitoron ndërtimin e ndërtesave shumëkatëshe në Shkup

R Zh

Do të zgjerohet hetimi për rastin“Dvojnik” me lëshimin e pasaportave të paligjshme

N E

Taseva për rastin Rashkovski: Përveç hetimit penal nevojitet edhe hetim financiar

N E

Zoran Zaev thirrje komunitetit maqedonas në Shqipëri të votojnë Edi Ramën

N E

Analizë – Covid19 / Masat e reja mund të rëndojnë edhe më shumë ekonominë dhe papunësinë në vend!

R Zh

Hristijan Mickovski: Kemi dështuar të ballafaqohemi me krimin dhe korrupsionin

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...