Agjencia Zhurnal.mk

Ky është luani më i madh në botë, por jo i rrezikshëm si të tjerët! (Video)

Të gjithë ëndërrojmë t’i shohim apo t’i prekim, por rrallë kush e ka atë fat dhe guxim.

Luani që konsiderohet si mbreti i xhunglës, është njëra ndër kafshët më të rrezikshme në botë, por ka edhe aso që janë të shoqërueshëm dhe të këndshëm, transmeton Indeksonline.

Kody  Antle në profilin e tij në Instagram ka shpërndarë momente me një luan që njihet si liger, pasi është melez i tigreshës dhe luanit.

Ai ka bërë të ditur se luani Melezi Odin është gjashtë vjeç dhe e kalon kohën me të dhe se pa frikë e kreh dhe e përkëdhel.

Odin ka mbi 400 kilogramë dhe është plotësisht i parrezikshëm.  Ai është në afërsi me Herculesin, i cili dikur e ka pasur titullin e ligerit më të madh në botë.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

L E

Lajmet e fundit

Loading...