Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Ky është luksi i jashtëzakonshëm i Mercedes S-Class 2021

Zhurnal Ads

Asnjë risi tjetër në vitet e fundit nuk ka ndryshuar kaq rrënjësisht nga një model në tjetrin. 

Brendësia e automjetit është edhe më digjitale dhe inteligjente, pasi edhe hardueri edhe softueri kanë bërë përparime të mëdha, transmeton Telegrafi.

Pesë ekrane të shkëlqyer dhe të mëdha, pjesërisht me teknologjinë OLED, e bëjnë kontrollin e funksioneve të automjetit dhe komoditetit edhe më të lehtë.

S-Class ka qenë gjithmonë një vend për udhëtime të rehatshme dhe punë të qetë.

Me gjeneratën e re, pjesa e brendshme është evoluar plotësisht, dhe pothuajse është një strehë midis shtëpisë dhe vendit të punës.

Asistenti i zërit “Hej Mercedes” është edhe më i aftë për të mësuar dhe për të dialoguar me aktivizimin e shërbimeve në internet në aplikacionin Mercedes.

Në S-Class asistenti i zërit mund të kontrollohet edhe nga pjesa e pasme.

Zhurnal Ads

Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Naran Automotive sjell veturën e parë

S.B.

BMW prezanton modelin e ri M5 sportiv

admin

Sa kushton Mercedes-i i ri S-Class

admin

“Volkswageni” trefishon shitjet e veturave elektrike

S.B.

Audi prezanton A3 Sportback 30 G-Tron

admin

Shefi i Toyota-s: Tesla ka recetë, por nuk është një gatues i mirë

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...