Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Ky është një karvan që do të ‘trondisë’ Evropën

Pas lëkundjes së tregut në Amerikë deri në thelb, prodhuesi ekskluziv ka një trajtim për Evropën.

Genesis vazhdon të zgjerojë gamën e saj dhe tani po sjell karvanin e saj të parë në skenë.

G70 është modeli më i vogël në gamën e Genesis, dhe në edicionin Shooting Brake shtrihet në 4685 mm në gjatësi, 1685 mm në gjerësi dhe 1400 mm në lartësi, transmeton Telegrafi.

Siç pritej, distanca midis akseve është e njëjtë 2835 mm. Dhe është e rëndësishme që vlerat e deklaruara tregojnë qartë se cilat modele nga oferta e Audi, BMW dhe Mercedes janë shënjestra e kompanisë koreane.

Duke ndryshuar pjesën e pasme, kapaciteti i bagazhit rritet me 40%, dhe ka gjithashtu një stol të pasëm të palosshëm.

Të dhënat teknike nuk dihen ende, por dihet që ka një motor 2.0T me 250 kuaj fuqi, në kombinim me ngasjen AWD.

Sa i përket debutimit evropian, Genesis do të jetë në dispozicion në Gjermani, Zvicër dhe Mbretërinë e Bashkuar nga vera, dhe pak më vonë do të zgjerohet në tregjet e tjera evropiane.

Postime të ngjashme

Ford prezanton veturën e re, emërtimin ia dhanë fansat

Dafina Vidishiqi

Alfa Romeo planifikon të prodhojë “GTV elektrike”

Dafina Vidishiqi

Auto-shkolla në Dubai që u mundëson kandidatëve të mësojnë ngasjen e veturës me Lamborghini dhe Rolls-Royce

Dafina Vidishiqi

Jeep feston ditëlindjen e 80-të

Dafina Vidishiqi

Sa është më e fuqishme Teslas Plaid sesa veturat me benzinë?

Dafina Vidishiqi

Ken Block shet Ford Hoonitruckun për një milion dollarë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...