Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Ky qytet i ‘mërzitur’ në Rusi është i shkretë, temperaturat arrijnë deri në -50 gradë

Pamje të pabesueshme.

Kjo video zbulon qytetin e frikshëm të shkretuar rus të Vorkuta.

Vorkuta është një nga qytetet më të ftohta në Evropë dhe dikur ishte shtëpia e kampit të burgut Gulag të ngritur nga Stalini.

Për shkak të temperaturave të ulëta, të cilat arrijnë deri në -50 gradë Celsius, ky qytet nuk është banuar për shumë vite.

Postime të ngjashme

Lulet e pjeshkës kanë çelur në #Pekin #kryeqytetin e Kinës #perlatekines

R Zh

Burri që futi veten në kuti te ngarkesat e aeroplanit për t’u kthyer në Londër pasi mbeti pa para

S.B.

Kremi katalan: Si të përgatisni këtë ëmbëlsirë tipike spanjolle

S.B.

Porositi një kafe, gruaja në Angli u befasua me atë çfarë i erdhi falas për fëmijët e saj

S.B.

Kamera e mbikqyrjes regjistroi një rrufe në një pemë pishe, duket e frikshme

S.B.

Çifti u befasua nga zbulimi nën tapetin e vjetër, njoftimi u bë viral

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...