Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Ky ushtrim i pazakontë do t’ju ndihmojë që t’i lehtësoni dhimbjet e shpinës

Ushtrimi të cilin mund ta shihni në videon në vijim, mund t’ju duket i çuditshëm. Tekefundit, sa shpesh shihni në palestër një person të shtrirë në topin mjekësor

Sidoqoftë, provoni këtë ushtrim para se të hiqni dorë nga ai. Ky ushtrim mund të ndihmojë në zvogëlimin e dhimbjeve të shpinës, thotë Kelly Starrett.

Vendosni një top mjekësor, futbolli apo hendbolli nën stomak dhe merrni frymë. Kështu do të ndikoni në indet e buta të muskujve të stomakut.

Ky ushtrim, jo vetëm që çliron muskujt e tensionuar nga fundi i koshit të kraharorit deri në legen, por gjithashtu rregullon shtyllën kurrizore pas një ngritjeje të fuqishme.

Gjeni një vend që është i ngushtë dhe i dhimbshëm. Punoni në shtresat më të thella të indeve duke shtrënguar muskujt në top dhe më pas duke i relaksuar gjatë nxjerrjes së frymës.

Starrett sugjeron kryerjen e këtij ushtrimi për 5 deri në 10 minuta.

Postime të ngjashme

​Aktivitetet që e rigjenerojnë trurin tonë

D V

Lum si mamatë që lindin në gusht, 7 arsyet fëmijët e tyre i duan dhe i lakmojnë të gjithë

D V

“Guida” si të bëhesh një mjeshtre e flirtimit

D V

Prindër, ndëshkoni veprimin dhe jo fëmijën!

D V

Zgjidhni një imazh dhe zbuloni mesazhin emocionues që ka për ju

D V

Jo 1 por 4 libra; Harry do të publikojë të dytin vetëm pasi mbretëresha të vdesë, për këtë arsye

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...