Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Ky vend evropian regjistron temperaturën më të ulët ndonjëherë, -34 gradë

Zhurnal Ads

Spanja regjistron temperaturën më të ulët ndonjëherë, -34 gradë.

Reshjet e mëdha të borës dhe erërat e akullta kanë goditur këto ditë Spanjën. Madje meteorologët kanë njoftuar se dje është regjistruar temperatura më e ulët ndonjëherë në Gadishullin Iberik.

Temperatura -34 gradë Celsius u regjistrua në Spanjë.

Kjo ishte dy gradë më e ulët se në vitin 1956, kur temperaturat prej -32C u regjistruan në Estany-Gento, në Lleida, në Spanjën Verilindore, raportojnë mediat e huaja.

Reshjet më të mëdha të borës parashikohen për pjesën më të madhe të Spanjës qendrore dhe veriore me temperaturat që pritet të bien -11C.

Shërbimi Meteorologjik parashikon borë të madhe në pjesën më të madhe të Spanjës Qendrore.

Ndërsa, meteorologët thonë që stuhia ‘Filomena’, e cila tani është duke përfshirë gjithë vendin, mund të sjellë reshjet më të mëdha të borës nga dita e sotme.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

​Dy të tretat e deputetëve humbën ulëset e tyre në zgjedhjet parlamentare në Kuvajt

T E

Foto e rrallë/ Shikoni si dukej Angela Merkel kur shembej muri i Berlinit, nga e ndoqi ngjarjen dhe çfarë tha

S.B.

Dje 7 mijë raste me COVID-19, Çekia paralajmëron shtrëngim të masave kundër pandemisë

admin

Angela Merkel `tepër krenare` për themeluesit e BioNTech

S.B.

Pakistani arreston liderin e një grupi militant

T E

Azerbajxhani: Kemi çliruar 13 fshatra të tjerë nga pushtimi armen

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...