Kylie Minogue po rikthehet për të jetuar në Australi, pas 30 vitesh të kaluar në Britaninë e Madhe

Ylli i muzikës pop, Kylie Minogue thuhet se do të kthehet në vendin e saj të lindjes, Australinë pas tre dekadash jetese në Mbretërinë e Bashkuar.

 

Krijuesja e hitit “Spinning Around”, 53 vjeç, mori vendimin pasi kaloi kohë në Melburn në fillim të këtij viti, raporton The Mirror.

“Kjo është diçka për të cilën ajo ka menduar për një kohë”, tha një burim pranë Kylie për gazetën, duke shtuar se dashuria e saj për Londrën mbetet e pakufizuar, shkruan DailyMail.

Foto: Kylie Minogue/Instagram

“Këtë vit, kur ajo ishte në Australi për një periudhë të gjatë për shkak të kufizimeve të udhëtimit, i dha asaj kohë të mendonte se ku dëshiron të jetë e bazuar”, tha i njëjti burim.

Ata shtuan se Kylie përfundimisht vendosi që dëshiron të jetë më shumë afër familjes së saj në kohën kur ajo nuk udhëton, dhe kështu ajo do të përdorë Australinë si bazën e saj.

Foto: Getty Images

Kylie gjithashtu thuhet se ka ndërmarrë hapa për të zyrtarizuar lëvizjen e saj, pasi ka ndryshuar adresën katër bizneseve të saj kryesore në një adresë në Hawthorn, një periferi e brendshme e Melburnit.

Dokumentet e biznesit gjithashtu janë përditësuar kohët e fundit, kështu që vendbanimi i saj si drejtoresh tani është i listuar si Australia, jo Anglia.

Foto: Getty Images

Kylie thuhet se dëshiron të shkojë në Melburn për të qenë më afër familjes së saj australiane, përfshirë prindërit e saj Carol dhe Ron, vëllezërit dhe motrat Brendan dhe Dannii dhe nipi Ethan.

Nuk ka ende asnjë fjalë nëse i dashuri i saj, Paul Solomons do të bashkohet me të, por The Mirror raporton se ai e la punën e tij në Londër muajin e kaluar, gjë që mund ta lejojë atë të kalojë më shumë kohë me Kylie në Australi.

Foto: PR Image

Këngëtarja kohët e fundit shiti pronën e saj të investimit në Armadale, Melbourne, për 1.7 milion dollarë. Ajo së pari bleu vilën në vitin 1990 për 185,000 dollarë.

Kylie, e cila filloi karrierën e saj në Aussie të Australisë para se të bëhej këngëtare e njohur, ka jetuar në Britani që nga fillimi i viteve ’90. /Telegrafi/

Related posts

Atdheu i ‘Përputhen’ bëhet bashkë me Morena Tarakun, fotografohen në Turqi

D V

Bill Cosby lirohet nga burgu

Lea Muslija

Demi Moore mahnit me fustanin e bardhë në Festivalin e Filmit në Venecia

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More