Agjencia Zhurnal.mk
Sport

“La Liga është e përgatitur për largimin e mundshëm të Messit” – kështu mendon Tebas

Presidenti i La Ligës, Javier Tebas ka thënë se largimi i mundshëm i Lionel Messit nga Barcelona nuk do të kishte ndikim negativ në kampionat.

Ylli argjentinas mund të largohet si lojtar i lirë nga skuadra katalunase në fund të këtij edicioni, pasi edhe kontrata e tij skadon në qershor të vitit 2021.

Kreu i kampionatit spanjoll ka bërë të ditur se do të donin që Messi të qëndronte, mirëpo si largimi i Cristiano Ronaldos dhe ai i Neymarit, nuk solli ndonjë ndryshim.

“Ne do të preferonim që Messi të qëndronte në La Liga. Sidoqoftë, Ronaldo dhe Neymar u larguan më herët dhe ne nuk kemi vërejtur ndonjë ndryshim. Jemi gati për çdo gjë”, ka thënë Tebas.

“Duket se klubi i vetëm në Ligën Premier, që flet për rekrutimin e Messit, është Manchester City, i cili garon jashtë rregullave”.

“Unë nuk jam i vetmi që e them këtë. Nuk jam shumë i shqetësuar për ta. Unë e kam kritikuar atë që bëjnë kaq shumë herë. Bërja e kësaj edhe një herë nuk përbën asnjë ndryshim”.

“Manchester City nuk preket nga COVID-19 ose ndonjë gjë tjetër, sepse financohet ndryshe dhe është e pamundur të luftohet kundër tyre”, ka shtuar më tej presidenti i La Ligës.

33-vjeçari mund t’i bashkohet Cityt në afatin kalimtar të verës, por nuk përjashtohet edhe kalimi i tij në janar.

Postime të ngjashme

Ai ha gjashtë vakte në ditë dhe pi vetëm ujë – në dietën e CR7 nuk ka vend për pije të gazuara, ushqime të përpunuara, alkool dhe ëmbëlsira

Dafina Vidishiqi

Yarmolenko bën shaka me Ronaldon: Coca-Cola dhe Heineken, ju lutem më kontaktoni

Dafina Vidishiqi

Propozohet fillimi i Ligës Unike edhe në konkurrencën e femrave

Dafina Vidishiqi

Ramos: Isha i gatshëm ta pranoja ofertën e Realit, por më thanë se kishte skaduar

Dafina Vidishiqi

Shaqiri flet për ndeshjen ndaj Turqisë: Jemi në presion, duhet të fitojmë

Dafina Vidishiqi

Alioski: Merituam një pikë ndaj Ukrainës, duhet të luajmë gjithë ndeshjen sikurse pjesën e dytë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...