Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

La në fuqi listën me 222 kandidatë të PD, Kolegji Zgjedhor rrëzon vendimin e KAS

Kolegji Zgjedhor ka pranuar padinë e Partisë Socialiste për listat e PD-së, duke shfuqizuar kështu vendimin e KAS.

Lajmi është bërë i ditur nga gazetarja Klodiana Lala. PS-ja doli kundër listave të PD-së, e cila ka 222 kandidatë për zgjedhjet e 25 prillit.

Me këtë vendim, tashmë koalicioni opozitar PD-AN përfundon me 153 kandidatë në zgjedhje.

Eridian Salianji, përfaqësuesi i PS-së theksoi në seancën e Kolegjit Zgjedhor se numri i lartë kandidateve sillte problematika në hartimin e fletës së votimit. Sipas tij, kjo mund të ishte një taktike elektorale nga ana e opozitës.

Postime të ngjashme

“Asnjë rast me COVID në Tiranë”, Manasterliu publikon shifrat: Ja sa vaksinime janë kryer deri më tani në vend

Dafina Vidishiqi

Vetëm tri raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

Ndihmës Sekretari i Shtetit Reeker do të vizitojë Italinë, Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Dafina Vidishiqi

Paralajmërim për të shkarkuarit nga vetingu: “Do të hetoheni dhe do t’ju sekuestrohet pasuria”

Bekim Laçi

Lëvizja drejt Greqisë, MEPJ informon shqiptarët: Çfarë duhet të dini para se të udhëtoni

Bekim Laçi

Manastirliu: Ulim fashën e vaksinimit në +50 vjeç

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...