Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Lady Gaga do të këndojë himnin kombëtar në inaugurimin e Bidenit

Zhurnal Ads

Lady Gaga dhe Jennifer Lopez do të performojnë në inaugurimin e Joe Biden si president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës që do të mbahet më 20 Janar.

Këngëtarja e hitit “The Bad Romance” Lady Gaga do të këndojë himnin kombëtar në ceremoninë e Biden dhe Kamala Harris që do të zhvillohet në oborrin e ndërtesës së Kongresit Amerikan, shkruan ABC News.

Ndërkaq Jennifer Lopez do të performojë pak para fillimit të ceremonisë ashtu si Demi Lovato dhe Justin Timberlake.

Fituesja e Oscar, Lady Gaga është një mbështetëse e madhe e presidentit të sapozgjedhur Joe Biden dhe ka qenë një prej zërave kryesorë që e kanë përkrahur atë gjatë gjithë procesit të zgjedhjeve.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Përse Kamala Harris, Michelle Obama dhe Hillary Clinton u veshën në vjollcë në inaugurim?

S.B.

Shaqiri dhe Mahmuti me baladë zemre për kolegun Sherif Dervishi

T E

“Harrom” publikohet nga artistja Dhurata Dora

S.B.

Yllka Kuqi njofton se po rikthehet me këngë të re, ndërsa vë në pah format trupore në fotografitë e reja

S.B.

Dua Lipa sjell koncertin virtual “Studio 2054” në fund të nëntorit

S.B.

Mariah Carey heq dorë nga intervistat

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...