Lagja Dardania në Kumanovë e tha “Pastër”, me 17 tetor rrethon numrin 6

Kumanovë, 2 tetor – Mbrëmë në praninë e qindra aktivistëve të Koalicionit Alternativa dhe Aleanca për shqiptarët në lagjen Dardania në Kumanovë u vulos e vërteta e sloganit “Pastër”. U hap shtabi qëndror i koalicionit Alternativa dhe Aleanca për shqiptarët në Kumanovë!

 

Me këtë rast, para të pranishmëve u prezantuan kandidatët për këshilltar, duke nisur nga Abaz Selmani, Merlinda Kurtishi, Huzeir Mustafi, Naime Islami e deri te Driton Sulejmani. Po ashtu u prezantua edhe kandidati për kryetar komune, Bekim Saliu.

Para të pranishmëve fjalë rasti mori edhe deputeti i zonës, Elmi Aziri.

Përndryshe, karvani i koalicionit Alternativa dhe Aleanca për shqiptarët në Kumanovë vazhdon në ditët në vijim me aktivitete tjera të bujshme në prezantimin e programit si dhe në takim me qytetarët.

Related posts

Konferenca ndërkombëtare “Rimëkëmbja ekonomike dhe rritja pas kovidit” më 6 dhe 7 shtator në Shkup

Z H

Gjykata Apelit: Për të dëmtuarit e Eurostandard bankës është vepruar sipas ligjit

D V

Analizë: Papunësia me statistika të frikshme, pandemia i’a vëri vulën

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More